Kuidas me eesmärkideni jõuame?

Milline mõju on minu käitumisel? Kuidas me eesmärkideni jõuame?
Oma käitumisega ehk sellega, mida ja kuidas ma teen, mõjutan ma ümbritsevat keskkonda. Samas aga avaldab ka ümbritsev keskkond mõju minu käitumisele ja emotsioonidele.

Näide liiklusest: sõidan Tallinnas Järve Keskuse juurest mööda Vabaduse puiesteed Nõmme ujulani. Oma eesmärgini jõudmiseks lähtun ma kokkulepitud (liiklus)eeskirjadest. Neid eeskirju järgides peaksin teekonna läbima suhteliselt sujuvalt.

Aga ... suure tõenäosusega ja vaatamata ühistele kokkulepetele käitume me erinevalt ning seeläbi mõjutame ka meid ümbritsevat keskkonda. Mõnede kaasliiklejate sõidustiil on agressiivne ega arvesta kaasliiklejatega. Teised ei järgi pikivahet, lootes nii mõjutada eesliiklejat. Leidub ka selliseid liiklejaid, kes tuima järjekindlusega sõidavad rohelise laine kiirusest kiiremini, et siis iga foori juures startida punase tule tagant uuesti paigalseisust. Kõigest hoolimata jõuan ma lõpuks oma eesmärgini. Võib juhtuda, et ei jõua ka...

Seega küsimus on selles, kuidas me eesmärkideni jõuame? Millist mõju avaldab teekond eesmärgini jõudmiseks sinu käitumisele ja emotsionaalsele tasakaalule? Millist mõju avaldab sinu käitumine sind ümbritsevatele kaasteelistele?

TIIMWERK aitab muuta teekonna eesmärkideni produktiivsemaks ja kõigile osapooltele nauditavamaks. TIIMWERK kasvatab eneseteadlikkust ja aitab meil paremini mõista oma käitumise mõju.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Lõpeta arengukohtade otsimine

Järgmine

Ettevõtte väärtused – kas suured sõnad või arengueelis?

Jaga seda artiklit