3 mõtet, mida 2023. aastast endaga kaasa võtan

Need on: alusta iseendast, küsimus "kuidas?" ja võta aega!

Alati alusta iseendast.

Olin ühel hiljutisel TIIMWERK-i Koostööpäeval koos meeskonnaga, mida ootab ees põhjalik muutus. Päeva käigus jõudsid meeskonnaliikmed selgusele, et mis iganes ootustega uude etappi sukeldutakse, alustada tuleb iseendast. Rõhutan siin, et see sõnum ei tulnud minu ega meeskonna juhi poolt, vaid töötajatelt endilt. Sõnum on lihtne, aga selle järgimine pole alati kõige kergem.

 

Eluline küsimus - kuidas?

Kuidas me saavutame omi eesmärke, kuidas me koos töötame?

Tähtis pole mitte ainult eesmärgi saavutamine, vaid ka see, kuidas me seda teeme. Kui inimestevaheline dünaamika toetab ühiste eesmärkide poole liikumist, siis on inimesed innustunud ja töösse panustamine pakub rahuldust.

 

Võta aega

Leia endale aega vaatamaks ja mõtestamaks, mida ja kuidas te teete-töötate.

Tajun ja näen pidevalt, kuidas meeskonnad rõõmustavad, astudes korrakski välja oravarattast, kuhu igapäevane töökoormus on nad tõuganud. Vaadata koos kolleegidega erinevate nurkade alt, mida ja kuidas tehakse, ning tunda rõõmu avastatud arengukohtadest. Läbi juhitud vestluste ja erinevate praktiliste tegevuste toimub koosõppimise protsess. Üheskoos meeskonna potentsiaali kasutades luuakse uusi teadmisi. Nii on töötajad kaasatud ja valmis vastutust võtma.

 

TIIMWERK-i protsess aitab meeskondadel liikuda tänasest päevast töövõimelisemaks ja tõhusamaks tervikuks, mis on võimeline ühistöös oma ressursse parimal viisil ära kasutama.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kuidas argipäeva muuta?

Järgmine

Muudatused igapäevaellu! TIIMWERKi saladus.

Jaga seda artiklit