Kuidas argipäeva muuta?

Teisipäeva hommik. Kõigil on kiire, töökoormus suur, töökorraldus on paigas. Koosolekul arutatakse uute väljakutsete, sellest tulenevate probleemide ja võimalike tulemuste üle. Osa inimesi avaldab aktiivselt arvamust, teised jälle mitte.

Miks? Sest struktuuris kõrgemal ja autoriteetsemal positsioonil olevad inimesed teavad ju kõigest kõike (!). Teised, passiivsemad, on kogenud et neid ei võeta kuulda, nende arvamusega niikuinii ei arvestata. Nemad ventileerivad oma mõtteid ja raskusi kohvi- või suitsunurgas, sest vajavad kolleegide toetust, et jaksata.

Kus on siin muutuse võimalus? Kas ja kui palju jääb ressurssi kasutamata? Kes peab võtma initsiatiivi? Kaua sa jaksad peaga vastu seina joosta?

Sellistes tüüpilistes olukordades valitakse enamasti kahe võimaluse vahel. Lepid, kohandad oma käitumist, kontsentreerud oma tööülesannetele, muus osas oled passiivne. Teine võimalus - lahkud ja realiseerid oma potentsiaali mõnes teises toetavamas meeskonnas.

TIIMWERKi protsessiga saab luua uue „ruumi“, kus on loodud kõik eeldused igapäevase meeskonnatöö arenguks ja muutusteks, kus igaühe hääl on kuulda ning kõik osalejad on kaasatud.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Ettevõtte väärtused – kas suured sõnad või arengueelis?

Järgmine

3 mõtet, mida 2023. aastast endaga kaasa võtan

Jaga seda artiklit